حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات در هفتمین همایش غزه نماد مقاومت: هدف انگلیسی ها از استقرار صهیونیستها در فلسطین به جای آرژانتین طرح استعماری جدید برای شقه کردن اسلام بود.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سید محمود علوی» وزیر اطلاعات در هفتمین همایش غزه نماد مقاومت که از سوی جمعیت دفاع از ملت فلسطین عصر امروز شنبه بیست و یکم دی ماه در تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی آغاز شده ، ضمن تشکر از بیت معزز امام راحل (ره) و همه کسانی که در برگزاری همایش غزه نماد مقاومت دست اندرکار و اثرگذار بوده اند، بیان داشت: امام حسین (ع) فرموده اند که وقتی اسلام در خطر قرار می گیرد ، من در نصرت دین خدا وظیفه بیشتری احساس می کنم.

وی تاکید کرد: پرچمی که امام راحل (ره) در دفاع از فلسطین و مبارزه با صهیونیستها برافراشتند، پس از آن برعهده مقام معظم رهبری نهاده شد و بیش از هرکس بیت معزز امام شایسته به دوش کشیدن این پرچم هستند.

وزیر اطلاعات در ادامه افزود: بیت امام (ره) توانسته سال به سال این مراسم را باشکوه تر از قبل برگزار کند و این اقدامی بسیار ارزشمند است.

علوی در خصوص درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به کتاب ارزشمند ایشان در زمینه فلسطین با عنوان «سرگذشت فلسطین» اشاره کرد و تاکید کرد: در این همایش باید ابعاد مختلف مسئله فلسطین و عدم مشروعیت صهیونیسم و رژیم غاصب اشغالگر پرداخته شود، چرا که رژیم اشغالگر قدس پیدایشی نامشروع و استمراری نامشروع تر دارد. پیدایش این رژیم براساس توجیه نادرست «سرزمین بی ملت برای مردم بی سرزمین» صورت گرفت.

وی افزود: در حالی که ملت فلسطین قرنها مالک این سرزمین بودند و از طرف دیگر یهودیانی که از گوشه کنار دنیا در سرزمین فلسطین گردهم آمدند هر کدام تابعیتی داشتند و در واقع بی سرزمین نبودند. هدف انگلیسها از استقرار صهیونیسم در فلسطین به جای آرژانتین در واقع طرح استعماری جدیدی در جهت شقه کردن اسلام بود. فلسطین که واصل غرب و شرق اسلام بود با اجرای این طرح مورد تصرف و غصب قرار گرفت.

وزیر اطلاعات در ادامه تاکید کرد: استمرار رژیم صهیونیستی همانطور که گفته شد نامشروع تر بود، چرا که این رژیم با ارتکاب جنایت نسبت به مردم مظلوم فلسطین در دیریاسین، کفر قاسم و دیگر نقاط توسعه یافت. آنها پس از آواره کردن مردم فلسطین خانه هایشان را ویران کرده و ظرف تنها دو سال 20 هزار خانه ویران شد. از طرفی بسیاری از منازل فلسطینی ها در اختیار یهودیان قرار می گرفت به طوری که 150 هزار خانواده یهودی در خانه فلسطینی ها ساکن شدند. آوارگان فلسطینی حتی در اردوگاههای خارج از فلسطین در صبرا و شتیلا، در قانا مورد کشتار دسته جمعی قرار گرفتند. صهیونیستها در این بین جوخه های ترور راه انداختند و چهره های فلسطینی را به کام شهادت کشاندند. فتحی شقاقی، خالد مشعل، احمد یاسین و اخیرا محمد الزواری مورد این ترورها قرار گرفتند.

علوی افزود: پس از رای مردم به حماس و ایجاد حکومت این جنبش در نوارغزه ، مردم غزه محاصره و محاکمه شدند. این یعنی پوچی دموکراسی غربی، صهیونیست ها از زمین و هوا به نوار غزه حمله کرده و زنان و کودکان را به خاک و خون کشیدند.

حجت الاسلام علوی در ادامه گفت: قطعنامه های سازمان ملل ذره ای در اراده پلید صهیونیست ها اثر نگذاشته است، صهیونیست ها همه ی این اقدام را به مسخرگی کشانده اند. آنها با اقدامات خود امنیت کشورهای پیرامون را به خطر انداخته و با طرح نیل تا فرات خود امنیت دیگران را تهدید می کنند. صهیونیست ها همچنین به کنوانسیون های بین المللی و بیش از ۷۰ قطعنامه تصویب شده سازمان ملل علیه اسرائیل بی اعتنایی کردند. با این کارنامه ی رژیم صهیونیستی، قدرت های مدعی حمایت از حقوق بشر و حمایت از دموکراسی باید اسرائیل را مورد مجازات سنگین قرار دهند ولی آنها جنایات اسرائیل را تنها با اصطلاح «دفاع از خود» تئوریزه می کنند.

وی همچنین گفت: ملت ها باید تکلیف خود را بدانند و به هم بپیوندند و اراده خود را نشان دهند. عرب ها به مسئله فلسطین رنگ عربی می دهند و آن را مسئله عربی می دانند. اما صهیونیست ها مسئله فلسطین را موضوعی ضد عربی نمی دانند و در واقع فلسطین برای آنها یک مسئله ضد اسلامی است. در جریان جنگ سال ۱۹۶۷، «موشه دایان» با ورود به صحن مسجدالاقصی گفت انتقام کاری که محمد‌(ص) در جنگ خیبر انجام داد گرفته شد. با این صحبت آیا می توان گفت هدف اسرائیل مقابله با اعراب است یا مقابله با اسلام؟ آتش زدن مسجدالاقصی به معنی جریحه دار کردن احساس اعراب است و یا امت اسلام؟ رسول اکرم (ص) می فرماید کسی که صبح سر از خوا بردارد و به امور مسلمانان بی اهمیت باشد مسلمان نیست. بنابراین لازمه مسلمان بودن اهمیت به مسئله فلسطین است.

وزیر اطلاعات افزود: وظیفه اسلامی اقتضا می کند که به فلسطینیان کمک کنیم. این آرمان و آموزه ها است که امام راحل (ره) باعث شد تا آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس نام گذاری کند. البته خیلی ها در غرب این موضوع را به تمسخر گرفتند و گفتند اگر ارتش های عربی نتوانست اسرائیل را شکست دهد، راهپیمایی روز قدس چه کاری می تواند انجام دهد. ۳۷ سال از آن روز گذشته، آن زمان ما در حمایت از آرمان فلسطین تنها بودیم و صهیونیست ها اراده خود را بر دیگران تحمیل می کردند و قدرت افسانه ای از خود به تصویر کشیده بودند. در آن زمان اسرائیل در موضع تهاجم و ایجاد روند فراموشی فلسطین قرار داشت. امروز پس از ۳۷ سال از نام گذاری روز قدس ، شخصیت فلسطین بازگشته است و ما شاهد حضور قدرتمندانه لبنان و حزب الله در برابر صهیونیست ها هستیم. حزب الله لرزه بر تن صهیونیست ها می اندازد.

علوی گفت: فریاد فلسطین امروز به موشک تبدیل شده است و حماس حتی اعلام کرده که می توانند موشک های خود را به کشورهای دیگر صادر کنند. امروز می بینیم که ایده اسرائیلی نیل تا فرات فراموش شده است و آنها برای موجودیت خود احساس خطر می کنند. آنها از تجاوزهای ۳۳ روزه و ۲۲ روزه سیلی محکمی خوردند و در جنگ ۸ روزه به زانو درامدند. حامیان رژیم صهیونیستی از جمله حسنی مبارک نیز به زباله دانی تاریخ فرستاده شدند. این موارد اثرات روز قدس که نماد مبارزه علیه صهیونیسم است می باشد. روز قدس به وسیله ای برای توقف استکبار جهانی تبدیل شده است. در این بین دشمنان هرکاری می کنند تا از تاثیر روز قدس بکاهند. همه این موارد از نشانه های تاثیر گذاری روز قدس است.

وی در ادامه در مورد روند سازش میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان گفت: زمانی که روند مذاکرات سازش نگاه می کنیم می بینیم که اسرائیل هرکجا که نیاز می بیند پرچم صلح را نشان می دهد. در روند صلح هیچگاه حقوق فلسطینیان مطرح نبوده است. در واقع اسرائیل و حامیانش جز زبان زور نمی فهمند و هیچ چیزی از توحش آنها کم نمی کند.

وی افزود: «ایگال آلون» تحلیلگر صهیونیست در کتابی می نویسد: «امت فلسطین اگر وجود داشته باشد صرف نظر از سرزمین فلسطین باید جایی دیگر برای آنها اختصاص داده شود.» این حرف در واقع بسیار خطرناک و معنا دار است.

وی افزود: البته امروز دیگر نسل های فلسطین توانسته اند آرمان فلسطین را زنده نگه داشته و به رویارویی با صهیونیست ها بپردازند، اما همچنان فلسطین زخمی است، تونل ها همچنان شهید می دهند و ترورها ادامه دارد و ما در آخرین اقدام صهیونیست ها شاهد ترور محمد الزواری در تونس بودیم. این اقدامات باعث خاموشی مقاومت ملت فلسطین نخواهد و این نسل به پاخواسته با ندای روح الله هرگز از حرکت نمی ایستد.

وی در ادامه سخنرانی خود با اشاره به قدرتمند تر شدن مقاومت اسلامی گفت: امروز نیروهای مقاومت خواب را از چشمان صهیونیست ها گرفته اند، اما آنچه که باعث تاسف در دنیای اسلامی بوده، وضعیت اسفناکی است که در لیبی، مصر، عراق دیگر کشورهای اسلامی وجود دارد. مسلمانان به جای اتحاد برای فلسطین، بر روی یکدیگر اسلحه گرفته اند. البته این نزاع ها در نهایت به وحدت منجر خواهد شد. انشاالله با رهنمود های رهبری معظم انقلاب اسلامی وحدت اسلام به طور واقعی شکل خواهد گرفت. پیش بینی ایشان در مورد آینده رژیم صهیونیستی نیز تحقق خواهد یافت و این رژیم 25 سال آینده را نخواهد دید، به امید رسیدن آن روز.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد